Co robić latem w Krakowie?


Przed nami ostatnie 50 dni lata. Planujecie wyjazd do Krakowa i zastanawiacie się jak spędzić czas? A może nie macie planów na ostatnie tygodnie lata i szukacie pomysłów? Jeśli tak koniecznie przeczytajcie ten wpis. Podpowiemy wam co robić w lecie w Krakowie. Gotowi? Zaczynamy!

Przed Wami kila pomysłów jak spędzić lato w Krakowie.

1. Spacery i lody

Park Bednarskiego na Podgórzu, Bulwary Wiślane, Salwator, Dębniki, czy Nowa Huta w okolicach Ronda Reagana. Te okolice szczególnie polecamy na letnie spacery. A jak mowa o lecie i spacerach, miło zwieńczyć je wyjściem na lody. Na ul. Starowiślnej 83, Good Lood, a może Tiffany na Placu Szczepańskim? Choć wybór może być trudny, tutaj nie ma złej decyzji ;)

2. Kino plenerowe

Kochacie kino? Nie ma nic przyjemniejszego niż ulubiony film o zachodzie słońca na otwartej przestrzeni. Kraków to prawdziwy raj dla plenerowych kinożerców. W tym roku plenerowe seanse filmowe odbywają się w MOCAKu, Sjuvary Parku, na plaży nad Zalewem Bagry, czy w Wadowie. Wieczorne projekcje na leżakach pod gołym niebem, z ulubionym napojem w ręce – tak się w Krakowie ogląda filmy latem.

3. Wieczór w modnym miejscu nad Wisłą

Jeśli jesteśmy już w klimatach plenerowych to planując wieczór w Krakowie nie można nie wspomnieć o najfajniejszych miejscówkach pod gołym niebem, które koniecznie trzeba odwiedzić w wakacyjny wieczór w Krakowie. Znane już dobrze Forum Przestrzenie z przepięknym widokiem na Wisłę, restauracje Pino ulokowane tuż przy Błoniach, czy klimatyczne barki zacumowane na Wiśle tuż przy Wawelu, to tylko niektóre z krakowskich możliwości. Jeśli kochacie ciepłe, letnie wieczory w mieście, Kraków Was nie zawiedzie. 

4. Letnie festiwale

Kraków kojarzony głównie jako miasto teatrów, poetów i ambitnej sztuki zmienia swoją ofertę kulturową, tak aby trafiać także do młodszych odbiorców. Coś dla siebie znajdą tutaj także miłośnicy letnich festiwali. W Krakowie odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce - Live Festival. Ale to nie jedyny festiwal w ciągu następnych tygodni. Znajdą tutaj coś dla siebie również fani tańca, kulinariów, czy muzyki Jazzowej. Pozostanie tylko bookować bilety i przybywać do Krakowa.

5. Rozrywki miejskie

Nie planujesz zabierać roweru, a chciałbyś zwiedzić miasto na dwóch kółkach? Żaden problem. W Krakowie dostępne są sieci wypożyczalni rowerów i hulajnóg  - zarówno tradycyjnych, jak i elektrycznych. Urządzenia można wypożyczyć za pomocą specjalnych aplikacji. Wystarczy kilka minut, aby móc cieszyć się krajobrazem i zabytkami Krakowa w przyspieszonej, mniej męczącej i czasochłonnej wersji. A może wolisz popływać? Tuż nad Wisłą wypożyczysz kajaki, a nawet udasz się na rejs do Tyńca jednym z zacumowanych przy Wiśle łódek lub statków. Takie rzeczy tylko w Stolicy Małopolski. 

6. Poza miastem

Nie samym Krakowem człowiek żyje! Wybierzcie się na wycieczkę poza miasto – Ojców, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Zakopane to tylko kilka propozycji lokacji, do których możecie się dostać samochodem lub busami, które odjeżdżają z Dworca Głównego.

7. Mury z góry

Spójrz na Kraków z góry. Konkretnie – z balonu widokowego na uwięzi latającego 180 metrów nad Krakowem. Z lotu ptaka można dojrzeć wyraźny zarys średniowiecznego planu miejskiego Krakowa, szachownicowy układ ulic, fragmenty murów obronnych.

Przy dobrej pogodzie widać Podhale i Tatry. Balon, przez krakowian żartobliwie zwany księżycem, zacumowany jest przy Bulwarach Wiślanych naprzeciwko Wawelu przy ul. M. Konopnickiej. Uwaga! Lata tylko przy ładnej pogodzie. Koniecznie zarezerwujcie też bilet wcześniej. 

8. Kultura

Jeśli wolicie czas spędzić trochę bardziej ambitnie i wybrać się do muzeum, polecam Muzeum Sztuki Współczesnej lub Cricotekę. Warto odwiedzić także muzeum znajdujące się pod płytą Rynku Głównego czy Główny Oddział Muzeum Narodowego. Niezwykłe doznania gwarantowane!

9. Jedzenie

O jedzeniu w Krakowie musiałabym chyba napisać osobny tekst, bo ciężko zmieścić wszystko w jednym, ciasnym punkcie. Zapewniam Was jednak, że będziecie mieli duże pole do manewru bez względu na to jakiej kuchni fanami jesteście. Kuchnia żydowska (Hamsa), kuchnia francuska (Zazie Bistro, Charlotte), kuchnia wege (Glonojad, Dynia), mięso (Pimiento) to tylko niektóre z miejsc, do których warto wybrać się choć jeden raz przy okazji wizyty w Krakowie. 

10. Improwizacja

Zróbcie to co lubicie, a na co zazwyczaj brakuje Wam czasu.

 

Mam nadzieję, że podsunęłam wam kilka pomysłów na ciekawe spędzenie czasu w magicznym, historycznym, ale także zapewniającym ogrom rozrywek, Krakowie. Jeśli planujecie wyjazd koniecznie zatrzymajcie się w Belle Epoque Residence znajdującego się nieopodal Rynku Głównego. Stamtąd będziecie mieć rzut beretem do wszystkich zaproponowanych przeze mnie atrakcji.


Powrót do bloga