Kiedy najlepiej jechać do Zakopanego?


Czy możliwe jest skorzystanie z zakopiańskiego klimatu bez tłumów i korków? Jeśli do wyjazdu przygotujesz się porządnie – tak! Jak to zrobić? Podróż zorganizuj z wyprzedzeniem. Rozsądnie wybierz termin i wcześniej zarezerwuj swój nocleg. Polecam też zaplanować program pobytu, a w tym celu poczytać o atrakcjach i miejscach, które chcesz odwiedzić przy okazji wizyty w Stolicy Tatr jeszcze przed wyjazdem. Poniżej kilka wskazówek, które pozwolą Ci najlepiej wykorzystać pobyt bez martwienia się o tłumy i miejsce w obiektach noclegowych, czy na parkingach…

1. Wybieraj mniej oczywiste destynacje. 

Najlepiej jest poznawać Zakopane i jego okolice, kiedy na szlakach przebywa mniej ludzi. Dzięki temu możemy bardziej skupić się na atrakcjach, a mniej na omijaniu pozostałych podróżników. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz odwiedzić miejsca cieszące się dużą popularnością. Jeśli planujesz wybrać się nad Morskie Oko, Gubałówkę, Kasprowy Wierch czy w jedną z popularnych dolin – musisz liczyć się z tłumami w sezonie. Wystarczy jednak wybrać mniej popularne szlaki, by z przyjemnością spędzić czas wśród pięknej natury bez nadmiernych tłumów.

2. Rezerwuj pobyt poza weekendami. Szczególnie tymi długimi…

Największy ruch na trasach turystycznych oczywiście jest latem – sprzyja ku temu pogoda i sezon urlopowy. Jeśli więc planujesz wyjazd w tym okresie, polecam zarezerwować termin swojej wycieczki w tygodniu - idealnym rozwiązaniem będzie pobyt od niedzieli do np. czwartku. Dzięki temu rozwiązaniu, Twój pobyt będzie nie tylko bardziej komfortowy, ale i tańszy! Przy pobytach powyżej 7 nocy koniecznie zapytaj o zniżkę! W swojej ofercie mają ją Apartamenty ApartArt zlokalizowane w spokojnej części Zakopanego nieopodal Krupówek - przy ulicy Kornela Makuszyńskiego. Dłuższy pobyt nie tylko faktycznie pozwoli Ci się zrelaksować i odciąć od codziennych obowiązków, ale też pozwoli zobaczyć więcej w samym Zakopanem i okolicach, a przy tym uniknąć kortów, które towarzyszą wszystkim turystom podróżującym do Stolicy Tatr Polskich weekendowo. 

3. Staraj się planować wycieczki poza sezonem.

W Zakopanem szczyt sezonu letniego przypada na miesiące wakacyjne - lipiec i sierpień. Wiąże się on nie tylko z większą ilością turystów w tym czasie, ale i wszystkim co za sobą niosą - kolejki, wyższe ceny, większe tłoki w popularnych destynacjach. Jeśli to możliwe zaplanuj swój letni pobyt w Stolicy Tart Polskich i okolicach w czerwcu lub po wakacjach. Wrzesień, październik, czy listopad w górach są naprawdę wyjątkowe! Ponad to możesz liczyć na o wiele bardziej atrakcyjne oferty no i o niebo większy komfort pobytu.

4. Zarezerwuj pobyt wcześniej. 

Jeśli chcesz być pewny, że Twój wyjazd przebiegnie bezproblemowo, koniecznie zarezerwuj swój nocleg zaraz po ustaleniu terminu wyjazdu. Dzięki temu będziesz miał najszerszy wybór pokoi i apartamentów. Wśród gości nadal dużą popularnością cieszą się Apartamenty ApartArt w Zakopanem. To idealne miejsce na nocleg dla osób ceniących ustronne destynacje blisko centrum Zakopanego. Wcześniejsza rezerwacja to nie tylko gwarancja miejsca, ale i najbardziej atrakcyjne ceny! 

 

Zakopane – jak zaplanować pobyt?

Zastanawiasz jakie jak zaplanować wycieczkę do Zakopanego?

Po pierwsze… Sprawdzaj prognozy pogody, warunki na szlakach i informacje z Tatrzańskiego Parku Narodowego i TOPR. To niezwykle ważne nie tylko dla komfortu zwiedzania, ale i Twojego bezpieczeństwa. 

Po drugie… Ubierz się stosownie do pogody, a wychodząc w trasę zapakuj wszystkie niezbędne rzeczy i jedzenie. Pamiętaj, że pogoda w górach jest bardzo zmienna i warto być przygotowanym na wszelkie warunki 

Po trzecie… Dostosuj plan wycieczki do swoich możliwości – jeśli nie jesteś pewny czy pokonasz dany szlak, zarezerwuj na niego więcej czasu lub skróć trasę.

Po czwarte… Jeśli nie lubisz tłumów, postaraj się wybierać mniej popularne szlaki  – są równie piękne, a mniej zatłoczone. 

Po piąte… Dopasuj plan zwiedzania do długości pobytu. Plan wycieczki powinien być ograniczony, najlepiej do atrakcji jednego rodzaju. Co to oznacza? Stwórz wycieczkę z jednym motywem głównym. 

 

Pobyt w Tatrach, a w szczególności w Zakopanem jest świetnym pomysłem zarówno na kilka dni, jak i na dłuższy okres – tydzień lub nawet dłużej. Jest to dobra okazja na spędzenie czasu na łonie natury, ze znajomymi, czy z rodziną. Wyjazd do Zakopanego może pomóc z oderwaniem się od codzienności i znacznie podładować energię. Zaplanuj swój pobyt rozsądnie, a nic Cię nie zaskoczy!


Powrót do bloga