Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 - poczuj magię świąt w Krakowie. 


Jarmarki Bożonarodzeniowe od lat przyciągają turystów do najpiękniejszych europejskich miast. Do odwiedzenia krakowskiego jarmarku bożonarodzeniowego zaprasza stacja CNN, która w tym roku uznała go za jeden z największych i najciekawszych w Europie. Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się już 24 listopada. 

Kto choć raz odwiedził Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy wie, że to seria niezwykłe magicznych wydarzeń, które co roku ożywiają ducha świątecznego zarówno mieszańców, jak i odwiedzających miasto, turystów. Listopad i grudzień w Krakowie, to czas, gdy zimowa aura nabiera magicznego blasku, a serce Krakowa pulsuje radością i tradycją bożonarodzeniową. To doskonała okazja, by w pełni cieszyć się atmosferą świąt i rozkoszować się różnorodnymi atrakcjami przy niespotykanym w ciągu roku akompaniamentu zapierających dech w piersiach krakowskich zabytków, wspaniałych świątecznych przysmaków, ciekawego rzemiosła i wyjątkowych świątecznych melodii. 

Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko miejsce świątecznych zakupów i rozkoszowania się tradycyjnymi smakołykami. To również czas bogatych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, mini spektakle, czy występy lokalnych artystów. Oferuje on doskonałą okazję, by zanurzyć się w historii, tradycji i kulturze Krakowa, poczuć radosne oczekiwanie na zbliżające się święta. 

Tegoroczny Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w sobotę 25 listopada o godzinie 9:30 tradycyjnym pisaniem listów do Świętego Mikołaja. Tuż po nim nastąpią występy zespołów pieśni i tańca oraz oficjalne, uroczyste otwarcie Jarmarku. W kolejnych dniach na odwiedzających czekać będą atrakcje muzyczne, prezentacje okolicznych gmin i szkół oraz wspólne śpiewanie kolęd. 

Planując przyjazd do Krakowa nie można przegapić uroczystego włączenia iluminacji na świątecznym drzewku. Ten symboliczny punkt na mapie Krakowskiego Kiermaszu Świątecznego przyciąga rzesze turystów. Nie bez przyczyny… Na drzewku zabłyśną bowiem tysiące kolorowych światełek, wszystko to w wyjątkowej oprawie muzycznej typowej dla Krakowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. 

Jedną z atrakcji podczas tegorocznego Jarmarku Świątecznego w Krakowie jest coroczny konkurs  bożonarodzeniowych szopek. To jeden z najbardziej wyczekiwanych elementów Krakowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, podczas którego artyści prezentują swoje niezwykłe prace, nawiązując do tradycji bożonarodzeniowej, podkreślając przy tym charakter i tradycje Krakowa. To widowiskowe przedstawienie szopek zachwyca oryginalnością i wyjątkowym wykonaniem, przyciągając zarówno lokalną społeczność, jak i turystów z całego świata. Konkurs odbędzie się w czwartek 7 grudnia o godzinie 10:00 przy pomniku Adama Mickiewicza.

Sercem całego wydarzenia pozostaje jednak sam Jarmark na Rynku Głównym. Dziesiątki straganów oświetlonych ciepłym światłem, otoczonych kolumnami najznakomitszych pereł krakowskiej architektury: Sukiennic, zdobnych mieszczańskich kamienic, zabytkowych ulic, Kościoła Mariackiego robią ogromne wrażenie nawet na mieszkańcach, którzy zwykli co roku odwiedzać ten wyjątkowy spektakl. Krakowski Jarmarki Bożonarodzeniowy pełen jest kolorowych straganów oferujących ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, regionalne wyroby rzemieślnicze oraz przepyszne regionalne przysmaki, wśród których znajdziecie tradycyjny góralski oscypek z żurawiną, małopolską pajdę chleba ze smalcem, słynne na całym świecie krakowskie kiełbaski, tradycyjny bigos, barszcz i świąteczny żurek, czy typowe jarmarczne słodycze. To miejsce, gdzie magia świąt miesza się z dziedzictwem Krakowa i jego niepowtarzalnego charakteru. Smaki regionalnej kuchni, gorące napoje i lokalne produkty podkreślają wyjątkową atmosferę miasta i zbliżającą się magię najpiękniejszych świąt w roku. 

Planując odwiedzenie Krakowa warto zadbać o nocleg i lepiej zrobić to jak najszybciej. Co roku do miasta ściągają turyści i wielbiciele świątecznego klimatu. Ze względu na dużą liczbę jarmarcznych atrakcji o różnych porach dnia, najlepiej poszukać noclegu w okolicach Rynku Głównego w Krakowie. Miasto oferuje mnogość hoteli i aparthoteli, ale zdecydowanie warto zadbać, aby nocleg był komfortowy, a pobyt w apartamencie przedłużał wyjątkowy klimat, który poczujemy podczas zimowych przechadzki między straganami Krakowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Polecamy Belle Epoque Residence Kraków, Aparthotel zlokalizowany w zasięgu krótkiego spaceru do Rynku Głównego. Są to wyjątkowe apartamenty z najwyższą jakością obsługi klienta, z najlepszymi ocenami oraz wspaniałym klimatem i atmosferą, która nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających Gości. 

Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy to wydarzenie, które zachęca nie tylko do poczucia wyjątkowej magii świąt, ale także do zatrzymania się na chwilę i zatopienia w niezwykłym klimacie Krakowa. Nagradzane przez najznakomitsze gazety i stacje telewizyjne na świecie, krakowskie widowisko, to obowiązkowy punkt na mapie zimowych podróży. 

Wspaniałe zapachy, cudowne melodie, wyjątkowe jedzenie, przepiękne pamiątki, niezapomniane wspomnienia. To właśnie to od lat przyciąga do Krakowa turystów i okolicznych mieszkańców, którzy doceniają nie tylko samo wydarzenie, ale wszystko to, co za sobą niesie. Jeśli więc planujesz listopadowo-grudniowy pobyt w Krakowie koniecznie musisz tam być! 


Powrót do bloga