Walentynki, o których nie zapomnicie!


ZAPLANUJ DLA WAS WALENTYNKI, O KTÓRYCH NIE ZAPOMNICIE.

Walentynki to wyjątkowe święto dla zakochanych, a Kraków jest idealnym miejscem do ich celebrowania. Znany ze swojej romantycznej atmosfery, oszałamiającej architektury i bogatej historii, Kraków oferuje wiele możliwości dla par, aby Walentynki były niezapomniane. Oto kilka wskazówek, jak się przygotować, co robić i jakie są główne atrakcje, z których możecie skorzystać podczas walentynkowego pobytu w Krakowie.

1. Przygotowanie.

Aby Walentynki były naprawdę udane zarezerwuj swój pobyt z dużym wyprzedzeniem. Walentynki to popularny okres, w którym odwiedzany jest Kraków, apartamenty szybko przestają być dostępne. Wybierz miejsce, z którego łatwo będzie wam dojść do Centrum miasta i które swoim klimatem wprowadzi was w wyjątkowy walentynkowy nastrój. Idealnym miejscem będzie Belle Epoque Residence. Urzeknie was nie tylko idealną lokalizacją, bliskością restauracji, najważniejszych miejsc spacerowych, ale też wyjątkową atmosferą, która otacza gości Belle Epoque Residence już od wejścia. Jeśli podczas pobytu planujesz romantyczną kolację zrób rezerwację równie szybko, wiele miejsc będzie w tym czasie wypełnionych i brak rezerwacji może zrujnować wasze plany.

Aby wasz wyjazd był udany przygotuj swoją koncepcję, a w niej jakie atrakcje chcesz odwiedzić i jakie aktywności chcesz robić.

 

2. Jak spędzić Walentynki w Krakowie?

Wybierz się na spacer po Starym Mieście, które jest wypełnione uroczymi brukowanymi uliczkami i malowniczymi placami. Odwiedź Wawel, piękny renesansowy zamek z bogatą historią i pięknymi widokami na miasto. Wybierz się na wycieczkę statkiem po Wiśle, która oferuje wspaniałe widoki na miasto i jest romantycznym sposobem na spędzenie wieczoru. Odwiedź Bazylikę Mariacką, piękny gotycki kościół ze słynnym ołtarzem autorstwa Wita Stwosza. Skosztuj tradycyjnej polskiej kuchni w jednej z wielu krakowskich restauracji. Wybierz się na przejażdżkę konną bryczką po mieście, która jest romantycznym i niepowtarzalnym sposobem zwiedzania tego jednego z najpiękniejszych polskich miast.

 

3. Jakie atrakcje zaplanować na walentynkowy wyjazd do Krakowa?

Rynek Główny: To serce Starego Miasta, jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie wizyty. Otoczony przez bogato zdobione zabytkowe kamienice, stanowi wprost idealne tło dla romantycznych zdjęć.

Sukiennice: Ten renesansowy budynek stanowi serce Rynku Głównego i łączy tradycyjne małe sklepiki i restauracje. To obowiązkowy punkt walentynkowego zwiedzania.

Katedra na Wawelu: Ta wspaniała gotycka katedra znajduje się na Wzgórzu Wawelskim i oferuje piękne widoki na miasto. Można zaplanować jej zwiedzanie lub zorganizować wokół niej wyjątkowy spacer. 

Żydowska dzielnica Kazimierz: Ta historyczna dzielnica jest doskonałym miejscem do odkrywania żydowskiego dziedzictwa miasta i oferuje tętniące życiem życie nocne. Znajdziecie tu nie tylko urokliwe uliczki, ale i bogate propozycje gastronomiczne. 

 

4. Walentynkowy spacer po Krakowie.

Walentynki w Krakowie to doskonała mieszanka romansu, historii i kultury. Urocza atmosfera miasta, oszałamiająca architektura i piękne zabytki sprawiają, że jest to idealne miejsce dla par, które chcą świętować swoją miłość. Z odrobiną przygotowania i planowania, Ty i Twoja ukochana osoba możecie spędzić niezapomniane Walentynki w Krakowie. 

Kraków to miasto pełne romantycznych miejsc na spacer. Oto kilka rekomendacji miejsc, w których można odbyć romantyczny spacer w Krakowie:

Planty: Ten piękny park otacza Stare Miasto i jest to bez wątpienia idealne miejsce na romantyczny spacer szczególnie wieczorową porą. Oferuje spokojną ucieczkę od zgiełku miasta i oddalone jest od Belle Epoque Residence kilka minut spacerem przez historyczny Kraków.

Stare Miasto: Stare Miasto w Krakowie to urokliwy obszar wypełniony brukowanymi uliczkami i malowniczymi placami. Przejdź się ulicami i podziwiaj kolorowe budynki, a także zatrzymaj się na kawę lub drinka w jednej z wielu kawiarni lub barów.

Wisła: Bulwary Wiślane oferują świetne miejsce na romantyczny spacer, a także oszałamiające widoki na miasto. Wybierz się na spacer wzdłuż rzeki i podziwiaj widoki na Wawel i Stare Miasto.

Wzgórze Wawelskie: Na Wzgórzu znajduje się Zamek Wawelski, który oferuje piękne widoki na miasto. Wybierz się na spacer ścieżkami i podziwiaj Zamek, miasto i rzekę i tej perspektywy.

Krakowskie Kopce: Oprócz wielu parków i wyjątkowych, historycznych miejsc, Kraków szczyci się kilkoma kopcami, z których rozpościera się wyjątkowy widok na miasto. Zaplanuj spacer na jeden z kopców i stwórz wyjątkową atmosferę tego dnia wieńcząc go słodką przekąską lub gorącą czekoladą wypitą w kawiarence znajdującej się nieopodal. 

Kładka Ojca Bernatka: Krakowski most Miłości umiejscowiony łączący krakowski Kazimierz i Podgórze. Na barierze mostu zapięto już setki kłódek z wypisanymi, a nawet wygrawerowanymi na nich imionami, inicjałami, wyrazami miłości, datami. Zakochane pary wieszają kłódkę na moście, zatrzaskują ją, po czym wrzucają kluczyk do Wisły na znak, że ich uczucie pozostanie nierozerwalne do końca życia. Obowiązkowy punkt na walentynkowy spacer dla romantyków. 

W codziennym zgiełku, warto celebrować chwile. Walentynki, choć uchodzą za nieco komercyjne święto mogą być doskonałą okazją do celebrowania tego, co mamy najcenniejsze - czasu, który spędzić możemy z bliską dla nas osobą. W zestawieniu pokazaliśmy wam tylko kilka rekomendacji miejsc na romantyczny spacer w Krakowie, wyjątkową kolację, czy przepiękne zdjęcie, które na zawsze pozostanie w waszych albumach. Miasto oferuje wiele innych urokliwych i malowniczych miejsc, które warto odkrywać samodzielnie. Takie wspomnienia utrwalą wasze uczucie i pozostawią wyjątkowe wspomnienia. Odwiedź Kraków i znajdź idealne miejsce dla Ciebie i Twojej ukochanej osoby.

 

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami!


Powrót do bloga