Zakopane - ciekawe miejsca


Każdy kto planuje odwiedzić Zakopane i jego ciekawe miejsca stoi przed obszernym wyborem – Krupówki, Morskie Oko, liczne górskie szlaki i wiele innych propozycji czeka na turystów z całego świata, odwiedzających to miasto. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na miejsca, które z całą pewnością warto odwiedzić.

Zakopane Witkiewicza i Witkacego

Zakopane to miasta ściśle związane z polską kulturą. Ta z kolei nieodzownie łączy się z dwiema wyjątkowo ważnymi dla kultury Zakopanego postaciami – Stanisławem Witkiewiczem i Stanisławem Ignacym Witkiewiczem.

Ślady artystów widoczne są w całym mieście, między innymi w jednym z najpopularniejszych Muzeów w mieście – Willi Koliba. Jest to jeden z oddziałów Muzeum Tatrzańskiego i kwintesencja stylu Zakopiańskiego, którego twórcą jest Stanisław Witkiewicz

O synu artysty, Stanisławie Ignacym Witkiewiczu można dowiedzieć się więcej w Teatrze jego imienia, gdzie wystawiane są sztuki Witkacego oraz innych polskich artystów. Założono go ponad 30 lat temu w miejscu, gdzie dawniej spotykała się bohema młodopolska. Przy teatrze funkcjonuje także Kawiarnia Witkacego, w której można umilić sobie czas oczekiwania na spektakl.

Jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Zakopanem – cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – związane jest z kolei zarówno z jednym jak i drugim artystą. Ojciec, Stanisław Witkiewicz jest autorem projektu bramy wejściowej na cmentarz, przy wejściu natomiast znajduje się symboliczny grób syna – Witkacego – oraz mogiła jego matki.

Zakopane – ciekawe miejsca. Odsłona sportowa

Zakopane to także doskonały wybór dla miłośników sportu i aktywnego spędzania czasu. Mowa tu nie tylko o licznych i pięknych górskich szlakach, jakie można przemierzać przy okazji wizyty w turystycznej stolicy Podhala, ale także o wielu obiektach w samym Zakopanem, gdzie wraz z rodziną można aktywnie spędzić czas.

W centrum miasta, niecały kilometr od Krupówek znajduje się nowoczesny park wodny, w którym nie tylko najmłodsi, ale także rodzice znajdą coś dla siebie. Znajdują się tam baseny dla dzieci, baseny rekreacyjne oraz termalne, a także jacuzzi, dzika rzeka oraz kręgielnia i bar, mieszczące się na trzecim piętrze obiektu.

Zakopane to także miasto obfitujące w parki linowe – w samym mieście jest ich aż cztery. To doskonała propozycja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i nieco mniej standardowe poznawanie uroków Zakopanego.

Fani sportów zimowych koniecznie muszą odwiedzić pomnik historii polskiego sportu – skocznię narciarską Wielką Krokiew. Znajduje się ona przy ulicy Bronisława Czecha, zaledwie kilometr od naszego obiektu jakim są apartamenty w Zakopanem, mieszczące się przy ulicy Kornela Makuszyńskiego 14 i 19.

Wielka Krokiew to miejsce znane wszystkim fanom skoków narciarskich i absolutnie konieczny punkt na liście ciekawych miejsc w Zakopanem, wartych zobaczenia. W trakcie sezonu skocznia staje się sportowym centrum miasta, rozgrywane są na niej konkursy Pucharu Świata. Z kolei latem istnieje możliwość udania się na samą górę skoczni, aby na moment wejść w skórę skoczków, którzy zasiadają na belce startowej tuż przed oddaniem skoku.

Obowiązkowe punkty każdej wycieczki

Każdy podróżujący ma z pewnością swoje gusta i plany na zwiedzanie. Trzeba jednak przyznać, że są w mieście miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć, nawet drugi czy trzeci raz. Jeżeli myślimy Zakopane – ciekawe miejsca, po prostu nie możemy pominąć takich wizytówek miasta jak Krupówki, Gubałówka, ulica Kościeliska czy też Morskie Oko. Te najbardziej znane atrakcje są przez wielu odwiedzających niedoceniane, ale gdzieś indziej jak nie tu właśnie poznamy atmosferę Zakopanego – tętniącą życiem ulicę pełną restauracji, knajpek i straganów z oscypkami, piękne widoki na monumentalne szczyty i spokojną taflę jeziora, czy też stare, zabytkowe domy, będące esencją zakopiańskiego stylu.

W swojej wyprawie warto jest zrównoważyć wszystkie elementy – odwiedzić nowe, ciekawe miejsca, nietypowe atrakcje, nie zapominając przy tym o tych, które od zawsze kojarzą się z Zakopanem.

Po całym dniu zwiedzania warto także zadbać o przyjazne i przytulne miejsce odpoczynku. Takim będzie z pewnością nasz apartament w Zakopanem. Poniżej przedstawiamy kilka naszych komfortowych wnętrz, w których po dniu pełnym wrażeń można odpocząć w gronie najbliższych.

Apartament w Zakopanem Motylek 3

Apartament w Zakopanem Motylek 8

Apartament w Zakopanem Smrek 3

Aleksandra Ritter

Studentka stosunków międzynarodowych i administracji, pasjonatka kultury i sztuki. W wolnych chwilach odkrywa nieznane zakątki Małopolski, podróżując z aparatem po Krakowie i jego okolicach. Przygodę z pisaniem rozpoczęła już jako nastolatka publikując na łamach lokalnej gazety cykle "Pamiętniki z podróży". W ApartArt publikować będzie cykle o tematyce podróżniczej i poradnikowej.


Powrót do bloga