ZAPLANUJ DŁUGI WEEKEND W KRAKOWIE


Już lada dzień rozpoczynamy długi weekend. W tym roku wypada wyjątkowo, bo jego rozpoczęcie nastąpi w poniedziałek. Jeśli więc weźmiemy jeden dzień urlopu to odpoczywać możemy aż 5 dni, jeśli natomiast weźmiemy 3 dni wolnego, to odpoczynek możemy przedłużyć do 9 dni! Brzmi świetnie, prawda? 

Niezależnie od tego który wariant wybierzesz, przygotowaliśmy dla Ciebie plan pobytu w Krakowie. Ostrzegamy jednak… Planowanie wyjazdu rozpocznij od zarezerwowania noclegu. W tym okresie, wiele aparthoteli i hoteli jest zajętych. Im wcześniej zarezerwujesz pobyt, tym atrakcyjniejszy apartament otrzymasz. Czym się kierować w przypadku wyboru noclegu na taki wyjazd? Oprócz standardu, jakości obsługi, koniecznie zwróć uwagę na lokalizację obiektu. Długi weekend to czas, gdy w Krakowie dłuuuużo się dzieje. Nie trać czasu na dojazdy. Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór noclegu w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie. Polecamy wyjątkowe i niezwykle klimatyczne apartamenty Belle Epoque Residence.

Jeśli zarezerwowałeś już pobyt, propozycje spędzenia czasu z przyjaciółmi, rodziną już dla Ciebie przygotowaliśmy. Gotowy?

Dzień 1:

Rano: Zaczniemy od wizyty Wawelu - pięknej warowni, która była rezydencją królewską przez wiele wieków. Można tu zobaczyć katedrę Wawelską oraz Zamek, które są jednymi z najważniejszych zabytków w Polsce. Warto też wejść do zbrojowni i zwiedzić ekspozycje czasowe. Wstęp na Wawel jest płatny. Warto też wcześniej zarezerwować bilety on-line.

Po południu: Z Wawelu możemy udać się do centrum miasta piękną zabytkową ulicą Kanoniczą, zobaczyć Sukiennice, Rynek Główny, malutki kościółek Św. Wojciecha oraz wiele innych zabytków znajdujących się na Starym Mieście. Na Rynku Głównym znajduje się wiele kawiarni i restauracji, w których można odpocząć i zjeść coś pysznego.

Wieczór: Wieczorową porą proponujemy odwiedzić dzielnicę Kazimierz, gdzie można poczuć atmosferę żydowskiej kultury. Na Kazimierzu znajdują się liczne kawiarnie, restauracje oraz bary, w których można spróbować lokalnych potraw i trunków.

Dzień 2:

Rano: Na drugi dzień polecamy Muzeum Narodowe w Krakowie, które jest jednym z największych muzeów w Polsce. Można tam zobaczyć dzieła sztuki z różnych epok oraz z różnych części świata.

Po południu: Zachęcamy do spaceru po Plantach, które to są ogrodami miejskimi położonymi wokół Starego Miasta. Planty to doskonałe miejsce na relaks, kontemplację wcześniej oglądanych dzieł sztuki, a nawet piknik.

Wieczór: Wieczór proponujemy spędzić na koncercie w Filharmonii Krakowskiej. Koncerty organizowane są praktycznie codziennie, a repertuar bogaty więc warto wcześniej sprawdzić program i wybrać interesującą pozycję.

Dzień 3:

Rano: Trzeciego dnia zachęcamy do wizyty w Kopalni Soli w Wieliczce, która znajduje się około 15 km od Krakowa. To jedno z największych turystycznych atrakcji w Polsce. W kopalni można zobaczyć podziemne korytarze, komory solne oraz liczne rzeźby w soli.

Po południu: Ciekawą opcją jest spacer po dzielnicy Podgórze, która jest jedną z najstarszych części Krakowa. Podgórze to doskonałe miejsce na spokojną włóczęgę, ze względu na swoje wąskie uliczki, kamienice oraz wiele zabytkowych kościołów. Jak nogi odmówią nam współpracy warto usiąść na jednej z zacumowanych na Wiśle barek, wypić kawę czy zdegustować lokalne dania, podziwiając panoramę miasta z perspektywy rzeki.

Wieczór: Na wieczór proponujmy wybrać się do restauracji w dzielnicy Stare Miasto lub Kazimierz, aby spróbować tradycyjnych polskich dań, takich jak pierogi, kiełbasa czy schabowy. Można też wybrać lokale serwujące potrawy z innych zakątków świata. W Krakowie jest wiele restauracji, które serwują pyszne jedzenie, ale warto zrobić rezerwację nieco wcześniej.

Jeśli zaplanujesz przedłużyć swój pobyt:

1. Warto wybrać się do Muzeum Oskara Schindlera, które jest poświęcone historii Żydów w czasie II wojny światowej oraz życiu samego Schindlera. Muzeum znajduje się w dawnej fabryce Schindlera, która została zachowana w oryginalnym stanie.

2. Udaj się na spacer do Parku Jordana, który to jest jednym z największych parków w Krakowie. W parku można znaleźć liczne ścieżki rowerowe, place zabaw, stawy i fontanny.

3. Wybierz się do Teatru im. Juliusza Słowackiego lub do Teatru Bagatela, które to są jednymi z najważniejszych teatrów w Polsce. Można tam obejrzeć zarówno sztuki klasyczne, jak i nowoczesne- konieczna jest wcześniejsza rezerwacja biletów.

4. Zaplanuj rodzinny pobyt w największym parku rozrywki w Polsce - Energylandia, który znajduje się kilkadziesiąt minut samochodem od Krakowa.

5. Jeśli parki rozrywki nie są dla Ciebie, lub jeśli pobyt jest zbyt krótki na zaplanowanie takiego wyjazdu, proponujemy popołudnie w krakowskim aquaparku. Idealne miejsce na rodzinne spędzenie czasu. Pozytywne emocje, wspomnienia i bezcenny, rodzinny czas - gwarantowany!

To tylko kilka pomysłów na to, jak spędzić długi weekend w Krakowie. Oczywiście, w mieście jest wiele innych atrakcji, które warto zobaczyć w zależność od swoich upodobań. Warto wcześniej zaplanować swój czas i zrobić listę miejsc, które chcemy odwiedzić. Mamy nadzieję, że nasza lista okaże się pomocna. Kraków to piękne miasto o bogatej historii i kulturze, które z pewnością zostawi w nas wiele niezapomnianych wspomnień  i wrażeń.


Powrót do bloga