Przewodnik po Krakowie

Bulwary wiślane zabytki

Bulwary wiślane

Polecamy spacer bulwarami wiślanymi - od zakola Wisły pod Wawelem aż do kładki Bernatka. Po obu stronach rzeki czekają liczne atrakcje, m.in. balon widokowy, czy klub Forum Przestrzenie, ale głównym walorem są piękne widoki.

Smok wawelski zabytki

Smok wawelski

Smok zionie ogniem pod Wzgórzem Wawelskim i przypomina o legendzie - gdy za czasów panowania Księcia Kraka - legendarnego założyciela miasta Krakowa - terroryzował on mieszkańców grodu i żywił się dziewicami. Do walki ze smokiem stawało wielu dzielnych rycerzy, a pokonać go udało się dopiero dzielnemu Szewczykowi Dratewce. Smocza jama, którą zamieszkiwał smok udostępniona jest do zwiedzania. Będąc przy Wzgórzu Wawelskim warto zdecydować się na zwiedzenie smoczej pieczary.

Klub Forum Przestrzenie gastronomia

Klub Forum Przestrzenie

To klubokawiarnia z ogródkiem nad brzegiem Wisły i widokiem na Wawel. Otwarta od rana - można zjeść tutaj śniadania. Lokal jest czynny często niemal 24 godziny na dobę.W ciągu dnia zmienia się w miejsce spotkań towarzyskich - ma ponad 100 leżaków, a nocami odbywają się tu imprezy w rytm muzyki serwowanej przez DJ-ów. W 2013 r. Forum Przestrzenie zostało jednogłośnie uznane najmodniejszym miejscem klubowym w Krakowie.

 

gastronomia

Mechanoff Klub


Jeden z lokali najdłużej działających na krakowskim Kazimierzu. Pozytywna muzyka, klienci z całego świata przy barze, ciekawy wystrój wnętrza i w najbliższej okolicy kilkadziesiąt innych klubów, barów, kawiarni i pubów.
Kilka metrów od Mechanoff jest słynny "okrąglak" w którym sprzedawane są słynne zapiekanki, a także kotlety od Endziora!

Kładka Bernatka zabytki

Kładka Bernatka

Kładka pieszo-rowerowa na Wiśle w Krakowie łącząca Kazimierz z Podgórzem, zbudowana w miejscu dawnego mostu Podgórskiego. Kładka stała się miejscem zakochanych. Na barierze mostu zapięto już setki kłódek z wypisanymi, a nawet wygrawerowanymi na nich imionami, inicjałami, wyrazami miłości, datami

zabytki

Trasa rowerowa do Tyńca

Jedna z najładniejszych tras rowerowych w Krakowie. Zachęcamy do rozpoczęcia wycieczki w okolicach kładki Bernatka i do dotarcia w okolice klasztoru w Tyńcu. Na całej trasie gwarantujemy piękne widoki.

Kopiec Kościuszki zabytki

Kopiec Kościuszki


Z Kopca można podziwiać panoramę Krakowa - został usypany w 1823 r., miał 34,1 m. wysokości i 8,5 m. średnicy. W połowie XIX stulecia, zaborcy austriaccy otoczyli kopiec pierścieniem fortyfikacji. Obecnie obrośnięty zielenią stanowi miejsce częstych imprez plenerowych. Na skutek potężnych ulew w 1997 r. kopiec uległ uszkodzeniu, a odnowienie kopca wyniosło blisko 15 mln zł.