Belle Epoque Residence Partnerem Conrad Festival 2019


Festiwal Conrada, organizowany nieprzerwanie w Krakowie od 2009 roku, gości twórców z różnych światów literackich, przybliżając do siebie i wzajemnie objaśniając różne literackie temperamenty, światopoglądy oraz wrażliwości. W tym czasie wyrobił sobie znaną i rozpoznawalną markę na całym świecie, a nasz obiekt Belle Epoque Residence ma w tym roku przyjemność tytułować się "Partnerem XI edycji Festiwalu Conrada". 

Festiwal Conrada 2019

Tegoroczny festiwal organizowany jest pod hasłem "rzeczywistości". W trakcie jego trwania głównym nurtem zainteresowania będzie to, jak literatura, dzięki dostępnym sobie środkom, tworzy różne rzeczywistości i jak te różne, niewspółmierne ze sobą rzeczywistości ze sobą rozmawiają, ze sobą się spierają i ze sobą walczą. To niezmiernie interesująca koncepcja, ponieważ do tej pory głównie pokazywano jak o rzeczywistości mówić. Teraz poruszana będzie kwestia tego czym jest literatura jako rzeczywistość, albo dokładniej: jak rzeczywistość się staje dzięki literaturze. Do Krakowa przyjadą między innymi: Almudena Grandes, Chimamanda Ngozi Adichie, Didier Eribon, Mariusz Szczygieł, Dmitrij Bykow i Zyta Rudzka. Jednak gości będzie o wiele więcej!


Belle Epoque Residence - "Dom Conrada"

Jako Partner i obiekt hotelowy mamy przyjemność w ciągu tygodnia trwania festiwalu (21-27 października 2019 roku) gościć w naszych wnętrzach wybitne nazwiska ze świata literatury, filmu czy komiksu. Na czas trwania wydarzenia nasz obiekt zamienił się niejako w "Dom Conrada". Niezmiernie się cieszymy, że zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez organizatorów festiwalu, którzy powierzyli nam niejako opiekę nad najważniejszymi osobistościami, którym chcemy pokazać polską, a zwłaszcza krakowską gościnność.

Goście otrzymali do dyspozycji 29 apartamentów o powierzchni od 28 do 77 metrów kwadratowych utrzymanych w stylu belle epoque. Niemal w każdym z apartamentów znajduje się zabytkowy mebel z tamtego okresu. Apartamenty dzielą się również ze względu układ mieszkania, posiadamy apartamenty typu studio, apartamenty z oddzielną sypialnią oraz apartamenty z antresolami. Każdy apartament posiada aneks kuchenny wyposażony w niezbędne sprzęty AGD (lodówka, płyta elektryczna z piekarnikiem, zmywarka, czajnik elektryczny), naczynia kuchenne, nakrycia stołowe, ściereczki oraz stół z krzesłami. Naszym Gościom dostarczamy codziennie rano świeże śniadania (kontynentalne, wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, na słodko) wprost do apartamentu na porcelanowej zastawie. Na terenie naszego obiektu znajduje się również pralnia z pralką i suszarką. Zrelaksować można się w naszej mini siłowni oraz saunie. Recepcja jest dostępna dla naszych Gości całodobowo, tak by służyć pomocą, radą i uśmiechem w dowolnym momencie. 

Goście Conrad Festival 2019 już wybrali nasze wnętrza. 

Zobacz także inne wpisy dotyczące tego miasta:


Powrót do bloga