Weekend w Krakowie z dziećmi, czyli gdzie warto zabrać dziecko w mieście Smoka Wawelskiego


Rozpoczęły się wakacje, coraz częściej zastanawiamy się więc jakie destynacje wybrać na letnie podróże. My proponujemy Kraków. Miasto wyjątkowo dużo do zaoferowania ma nie tylko dorosłym, ale i dzieciom, jeśli więc zadajecie sobie pytanie co robić w Krakowie przez weekend podpowiadamy...

Zobaczyć Smoka Wawelskiego!

Czas z dziećmi podzielić można na dwie części, pierwszą z nich jest poznawanie historii miasta i jego tradycji. W tym celu warto wybrać się na Wawel, gdzie zamieszkiwali kiedyś Królowie Polscy, a gdzie u stóp ciągle stoi ziejący prawdziwym ogniem Smok Wawelski, którego legendę warto przedstawić pociechom nawet przed wyjazdem, żeby z jeszcze większą ciekawością odkrywali zakątki jednego z najciekawszych miejsc w Krakowie.

Kolejnym punktem na historycznej mapie Krakowie są podziemia Rynku Głównego i mury obronne miasta. Dzieci poznają i doświadczą historię jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, a także wejdą na mury, który niegdyś stanowiły część obronną miasta. Koszt wycieczki do muzeum to kwota 28 złotych w przypadku biletu normalnego i 20 złotych w przypadku biletu ulgowego. Muzeum oferuje zniżki na bilety rodzinne, grupowe i kartę dużej rodziny, czynne jest od poniedziałku do niedzieli, a wycieczkę przed przybyciem zarezerwować należy online.

Jeśli planujemy weekend w Krakowie z dziećmi, to na mapie atrakcji nie może zabraknąć Żywego Muzeum Krakowskiego Obwarzanka. Kustosze muzeum jednoznacznie odpowiedzą na pytanie, czy obwarzanem to to samo co precel oraz opowiedzą jego historię i tradycje z nim związane. Poznamy również metody wyrobu tego wyjątkowego przysmaku, wpisanego 28 listopada 2006 roku na Listę produktów tradycyjnych z województwa małopolskiego w kategorii wyrobów piekarniczych i cukierniczych, a 30 października 2010 na listę produktów chronionych Unii Europejskiej. Dodatkowo w każdy weekend muzeum zaprasza na rodzinne warsztaty podczas których poznamy sposoby ich wypieku własnoręcznie je przyrządzając i próbując. Koszt takich warsztatów to 20 zł w przypadku biletu normalnego i 18 złotych w przypadku biletu ulgowego.

Park wodny atrakcją dla każdego - a szczególnie na weekend w Krakowie z dziećmi!

Po solidnej i ciekawej lekcji historii, czas na relaks. Drugą grupę atrakcji, które zwiedzić, czy doświadczyć możemy w Krakowie nazwać możemy rekreacją. Jeśli rekreacja, to Park Wodny w Krakowie. Mieszczący się na północy miasta park wodny oferuje swoim gościom 4 zjeżdżalnie zewnętrzne, pontonową mambę, zjeżdżalnie wewnętrzne: aligator i żółty wąż, brodzik i wyspę piratów dla najmłodszych, ścianki wspinaczkowe, rwącą rzekę czy tęczowy most, a w cieplejsze dni również plażę zewnętrzną, Całość obejmuje aż 2000 m3! Koszty biletów z kolei zaczynają się od 22 złotych i chyba nie musimy pisać, że nie tylko dzieci, ale i rodzice znajdą tam coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli zabawy ciągle mało, to odwiedzając Kraków, warto zarezerwować jeden dzień na szaleństwo w znajdującego się półtorej godziny jazdy od miasta - Parku Rozrywki Energylandia! To największy tego typu obiekt w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów! Park czynny jest od 10 do 20, 7 dni w tygodniu. Bilety ulgowe zaczynają się już od 139 złotych, a całość podzielona jest na 5 niezależnych stref, w której każda grupa wieloma znajdzie atrakcje dla siebie: bajkolandia, strefa familijna, strefa ekstremalna, water park oraz smoczy gród. Dodatkowo park oferuje 22 gry i zabawy interaktywne, 5 scen widowiskowych (dwa teatry i trzy amfiteatry), nowoczesne kino 7D, a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów. Warto podkreślić, że kupując jeden bilet wstępu możemy korzystać ze wszystkich tych atrakcji do woli i bez limitu, co na pewno spodoba się naszym pociechom, a nam da pewność zapewnienia im niezapomnianych wakacyjnych wrażeń.

Mamy nadzieje, że nie macie wątpliwości czy warto spędzić weekend w Krakowie oraz jak wykorzystać weekend w Krakowie z dziećmi. To oczywiście namiastka tego co oferuje miasto, jesteśmy jednak przekonani, że to dobry początek, by wycieczki do Krakowa powtórzyć. Oczywiście zapraszamy do Belle Epoque Krakow Apartamenty.

Zobacz także inne wpisy dotyczące tego miasta:

Aleksandra Ritter

Studentka stosunków międzynarodowych i administracji, pasjonatka kultury i sztuki. W wolnych chwilach odkrywa nieznane zakątki Małopolski, podróżując z aparatem po Krakowie i jego okolicach. Przygodę z pisaniem rozpoczęła już jako nastolatka publikując na łamach lokalnej gazety cykle "Pamiętniki z podróży". W ApartArt publikować będzie cykle o tematyce podróżniczej i poradnikowej.


Powrót do bloga