Gdzie zjeść w Zakopanem? Najciekawsze miejsca w mieście


Zakopane – liczne atrakcje turystyczne, ciekawe szlaki, i setki odwiedzających, którzy każdego dnia poszukują wartych odwiedzenia miejsc w mieście. Mimo iż prawdopodobnie najczęstszym pytaniem turystów jest co zwiedzić w Zakopanem? z całą pewnością równie często pojawia się pytanie Gdzie zjeść w Zakopanem? 

Całodzienną wędrówka po szlaku, kilkugodzinne zwiedzanie czy pobyt pobliskich termach bez wątpienia warto zwieńczyć dobrym obiadem w miłej restauracji o niepowtarzalnej atmosferze. Zakopane, jako miasto turystyczne, oferuje swoim gościom mnóstwo ciekawych rozwiązań w zakresie gastronomii. My przedstawimy dziś naszą subiektywną listę miejsc, w których warto zatrzymać się na obiedzie z najbliższymi.

Restauracje na Krupówkach – do wyboru do koloru

Krupówki to najpopularniejsza ulica Zakopanego. Mieści się tam wiele sklepów, barów oraz – co nas w tym momencie najbardziej interesuje – restauracji. Większość z nich oferuje tradycyjne polskie i góralskie menu, jednakże ci, którzy poszukują dań z innej kuchni także z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

Już na samym swoim początku Krupówki witają nas ciekawą propozycją, jaką jest restauracja Dobra Kasza Nasza. Jest to miejsce przede wszystkim dla miłośników kaszy. W menu restauracji znajduje się bowiem kasza gryczana, perłowa lub jaglana z różnego rodzaju dodatkami, takimi jak żeberka czy pierś z kurczaka. Miłośnicy góralskich specjałów mogą się tu posilić na przykład tradycyjną kwaśnicą.

Mniej więcej w środkowej części ulicy Krupówki, pod numerem 26 mieści się restauracja Kolorowa. Jest to miejsce o prawdziwie góralskim klimacie. Klimatyczne kominki z żywym ogniem i góralska muzyka na żywo tworzą wyjątkową atmosferę, a duże porcje pozwalają najeść się do syta. Restauracja oferuje także góralskie grzańce.

Innym ciekawym, godnym polecenia miejscem jest restauracja Owczarnia. Nie znajduje się ona bezpośrednio przy Krupówkach, ale przy bocznej ulicy bezpośrednio od nich odchodzącej. Tutaj również można raczyć się daniami regionalnymi – potrawy z jagnięciny, faszerowany drób oraz inne potrawy mięsne, które od lat stanowią podstawę diety mieszkańców tego regionu. Owczarnia jest miejscem o iście górskim klimacie – pierwsza z jej części nawiązuje, podobnie jak nazwa lokalu, do miejsca, gdzie po wypasie spędza się owce, druga natomiast stanowi odwzorowanie tradycyjnej góralskiej chaty.

Ciekawe miejsca także poza Krupówkami

Dla tych, którzy nie są miłośnikami Krupówek lub po prostu nie po drodze im do jednej z restauracji mieszczących się przy owej ulicy ciekawą propozycją może być restauracja Watra. Lokal ten mieści się przy ulicy Zamoyskiego, do której to bezpośrednio dochodzi ulica Kornela Makuszyńskiego, gdzie znajdują się nasze apartamenty w Zakopanem.

Menu restauracji opiera się przede wszystkim na tradycyjnych polskich daniach. Każdego wieczoru występuje tu góralska kapela, do muzyki której można również potańczyć. Watra to także regionalny browar – waży się tutaj piwo według tradycyjnej, kilkusetletniej receptury

Po przeciwległej stronie miasta, przy ulicy Kościeliska 8 mieści się wyjątkowe miejsce, także z pewnością warte odwiedzenia. Znajduje się tam najstarsza zakopiańska restauracja, o niemal 150-letniej tradycji. Karczma u Wnuka, bo o niej właśnie mowa, znajduje się w zabytkowym budynku z 1850 roku, który swego czasu był pierwszym piętrowym budynkiem w mieście.

W menu karczmy można znaleźć znaną i szeroką chwaloną kwaśnicę na wędzonym żeberku oraz inne tradycyjne góralskie dania, jak na przykład placki ziemniaczane po zbójnicku czy grillowany oscypek z żurawiną.

Bogaty wybór dla każdego

Zakopane to miasto wyjątkowo bogate w najróżniejsze restauracje, dlatego też każdy turysta z łatwością znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli natomiast wiemy, że trudno będzie nam znaleźć odpowiednie miejsce na każdy dzień wyjazdu, warto zatrzymać się w miejscu, w którym sami możemy przygotować sobie obiad czy kolację. Nasze apartamenty w Zakopanem dają tę właśnie możliwość. Razem z wygodną sypialnią oferujemy przestronną kuchnię, w której szybko, sprawnie i przyjemnie można przygotować posiłek dla całej rodziny!

Zobacz także inne wpisy dotyczące tego miasta:

Aleksandra Ritter

Studentka stosunków międzynarodowych i administracji, pasjonatka kultury i sztuki. W wolnych chwilach odkrywa nieznane zakątki Małopolski, podróżując z aparatem po Krakowie i jego okolicach. Przygodę z pisaniem rozpoczęła już jako nastolatka publikując na łamach lokalnej gazety cykle "Pamiętniki z podróży". W ApartArt publikować będzie cykle o tematyce podróżniczej i poradnikowej.


Powrót do bloga