Co robić z dzieckiem w Zakopanem?


Wakacje to doskonały czas, żeby oderwać się od miasta i wyjechać w góry, a jeśli góry to Tatry i ich stolica - Zakopane. W ostatnim blogu pisaliśmy o tym co robić z dzieckiem w Krakowie. Korzystając z faktu, że właśnie wprowadzono Polski Bon Turystyczny, który możecie wykorzystać w naszych obiektach w Zakopanem podpowiadamy jak spędzić tam czas latem z dziećmi.

Spacerowanie w Tatrach

Jeśli Tatry to spacery. Dla osób odwiedzających Tatry z dziećmi proponujemy łagodne i dobrze przystosowane do wędrówek z dziećmi szlaki. Na pierwszą myśl nasuwają się doliny, na spacerze pośród których poczujemy górski klimat, podziwiać będziemy piękne widoki, lokalne zwyczaje (np. wypasanie owiec), a przy tym z łatwością przemierzymy je z dziećmi. Nie sposób tu więc nie wspomnieć o Dolinie Chochołowskiej oraz Dolinie Kościeliska. Oba spacery zwieńczy przystanek w regionalnych schroniskach z niezapomnianymi widokami. Jeśli mowa o dolinach to warto przywołać tu również mniej znaną Dolinę Strążyska prowadzącą do Polany Strążyskiej, z której maluje się piękny widok na Giewont. Sił nabrać można w restauracji serwującej nie tylko regionalne potrawy, ale te też uwielbiane przez dzieci frytki czy gofry ;). Dla osób podróżujących z własnym prowiantem zaletą będzie dostępność na miejscu wielu ławeczek. Sam szlak jest dość spokojny i wiodący przez las, jednak jeśli to pierwsze kroki waszych pociech w górach, nada się dla nich idealnie.

Dla osób preferujących bardziej bierny sposób spędzania czasu doskonale sprawdzi się kolej linowa na Gubałówkę wraz ze zwiedzaniem jednego z najpopularniejszych miejsc w polskich Tatrach. Piękne widoki, regionalne stragany z kolorowymi pamiątkami oddającymi charakter i klimat polskich Tatr, do tego zapierający dech w piersiach widok to punkt numer jeden na pierwszej wycieczce z dzieckiem do Zakopanego. Dla starszych dzieci alternatywą na powrót może być zjeżdżalnia grawitacyjna lub zjazd z Gubałówki rowerem, który bez wątpienia zapewni powrót pełen wrażeń.

Dla rodzin ceniących sobie regionalny koloryt i lokalną historię polecamy Muzeum Oscypka oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN flora i fauna tatrzańska. W tym pierwszych dowiecie się skąd pochodzi oscypek, na własne oczy zobaczyć będziecie mogli sposoby jego wytwarzania lub sami spróbować będziecie mogli swoich sił w jego produkcji. Z kolei Centrum Edukacji Przyrodniczej umożliwia poznanie fauny i flory polskich gór i uwrażliwia najmłodszych na otaczającą ich przyrodę. Prezentacje, trójwymiarowe makiety i filmy przyrodnicze to tylko niektóre ze sposobów w jaki muzeum opowie nam o faunie i florze Tatr.

Klasyka - czyli Krupówki

Podróżując z dzieckiem do Zakopanego nie zapomnijcie także o spacerze przez Krupówki. Dawniej główna ulica Zakopanego, a dzisiaj tłoczny, tętniącym życiem deptak z mnogością restauracji, kawiarni, straganów z regionalnymi przysmakami oraz spacerującymi po ulicy wielkimi maskotkami, który niewątpliwe dopełni obrazu Zakopanego.

Jeśli wspomniane przez nas atrakcje przekonały was do odwiedzenia stolicy polskich Tatr warto zastanowić się gdzie zatrzymać się w Zakopanem podróżując z dzieckiem. Koniecznie wybierzcie miejsce niedaleko centrum z dobrym dojazdem do najważniejszych atrakcji turystycznych. Sprawdźcie, czy obiekt wprowadził środki bezpieczeństwa związane z obecną sytuacją w Polsce. Upewnijcie się, że podczas pobytu dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanych na miejscu udogodnień takich jak plac zabaw, wypożyczalnie sprzętu sportowego, czy rowerów. Koniecznie zapytajcie też o możliwość zamówienia pobytu ze śniadaniami oraz apartamentami z kuchnią lub aneksem kuchennym, które ułatwią przygotowywanie małych posiłków dla wracających z wycieczek o różnych porach dnia małych podróżników. Nie zapomnijcie także zapytać o dostępność kawy i herbaty - wam z pewnością też przyda się dawka płynnej energii. Sprawdźcie opinie i oglądnijcie zdjęcia obiektu. Osobom wymagającym i ceniącym sobie powyższe udogodnienia proponujemy oczywiście Willę Motylek i Apartamenty w Zakopanem Smrek. Poza tym spójrzcie tylko na ten widok z okien :) Niezależnie czy zastanawiacie się, co robić w Zakopanem z małym dzieckiem, niemowlakiem czy bez, to zdecydowanie miejsce, do którego warto przyjechać.

Zobacz także inne wpisy dotyczące tego miasta:

Aleksandra Ritter

Studentka stosunków międzynarodowych i administracji, pasjonatka kultury i sztuki. W wolnych chwilach odkrywa nieznane zakątki Małopolski, podróżując z aparatem po Krakowie i jego okolicach. Przygodę z pisaniem rozpoczęła już jako nastolatka publikując na łamach lokalnej gazety cykle "Pamiętniki z podróży". W ApartArt publikować będzie cykle o tematyce podróżniczej i poradnikowej.


Powrót do bloga