Zakopane - atrakcje latem. Co zobaczyć?


Zakopane - atrakcje latem. Co warto zobaczyć? Co robić w Zakopanem w lecie? Te i podobne pytania zadają sobie setki turystów plaujacych wakacyjną wyprawę do turystycznej stolicy Podhala. Odpowiedzi mogą być bardzo rozległe, bowiem Zakopane w trakcie wakacji to istny kalejdoskop ciekawych wydarzeń, wśród których kazdy znajdzie coś dla siebie!

Wakacje są już niemalże na półmetku, ale turystów i chętnych na wypoczynek w stolicy polskich Tatr nie brakuje. Co warto zobaczyć w Zakopanem? Zdobycie Morskiego Oka czy zwiedzenie cmentarza zasłużonych na Pęksowym Brzyzku to standardowa trasa turystyczna, o której wspominaliśmy już w jednym z naszych poprzednich artykułów. Okres wakacyjny to jednak czas, który obfituje w najróżniejsze wydarzenia i atrakcje, które efektywnie przyciągają Gości z całej Polski, jak i zza granicy, dlatego też warto sprawdzić co będzie działo się w Zakopanem w czasie naszego urlopu. Dzięki temu, oprócz spaceru po Krupówkach czy wyjazdu na Gubałówkę, otrzymamy możliwość uczestniczenia w czymś wyjątkowym i niezapomnianym!

Lato z kulturą w Zakopanem

Kiedy już wybierzemy termin urlopu i zagwarantujemy sobie odpowiedni apartament w Zakopanem, warto sprawdzić jakie wydarzenia będą miały miejsce w tym czasie. Zakopane to jedna z kolebek polskiej kultury i sztuki, dlatego też każdego lata odbywa się tu wiele festiwali, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Przez całe wakacje – od 1 lipca aż do 31 sierpnia – Zakopane będzie jednym z kilku polskich miast, w których odbywać się będzie festiwal filmowy Visa Kino Letnie. Na Placu Niepodległości, położonym w najbliższym sąsiedztwie Krupówek można będzie podziwiać największe arcydzieła polskiej i światowej kinematografii. Oprócz pokazów filmowych odbywać się tam będą również ciekawe warsztaty oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Kolejne filmowe wydarzenie to zwieńczające lato Spotkania z Filmem Górskim – zakopiański festiwal filmowy, w którym walka toczy się o prestiżowe Grand Prix Spotkań z Filmem Górskim. W trakcie festiwalu będzie można obejrzeć zarówno filmy biorące udział w evencie jak i produkcje pozakonkursowe.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników literatury – 10 sierpnia rozpocznie się bowiem Zakopiański Festiwal Literacki, połączony z Targami Książki. Festiwalowi towarzyszyć będzie wręczenie Nagrody Literackiej autorowi najlepszej książki promującej Zakopane i Tatry.

Zakopane także na sportowo

Zakopane to także doskonałe miejsce na urlop dla miłośników sportu. Przez całe lato odbywa się tu wiele ciekawych wydarzeń, w których można wziąć udział – bierny lub czynny.

Początek sierpnia to prawdziwa gratka dla fanów kolarstwa, bowiem w Zakopanem będzie miał miejsce jeden z etapów Tour de Pologne. Będzie to malowniczy górski etap, którego trasa wyznaczona została między Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską. Kolarze przejadą między innymi ulicami: Piłsudskiego, Żeromskiego, Makuszyńskiego i  Oswalda Balzera skąd wyjadą w stronę Bukowiny. Dokładna data wydarzenia przypada na 9 sierpnia.

Wybierz termin i połącz atrakcje!

Oczywiście nie można przyjechać do Zakopanego i nie przejść się Krupówkami, nie zjeść oscypka czy nie wyjechać na Gubałówkę – to niepisana tradycja. Wystarczy jednak do sprawdzenia pogody czy zdecydowania się na konkretny apartamenty w Zakopanem dodać dokładne sprawdzenie jakie wydarzenia odbędą się w danym terminie w mieście, aby móc połączyć klasyczne zwiedzanie z udziałem w niezapomnianych eventach, które urozmaicą nasz urlop!

Zobacz także inne wpisy dotyczące tego miasta:

Aleksandra Ritter

Studentka stosunków międzynarodowych i administracji, pasjonatka kultury i sztuki. W wolnych chwilach odkrywa nieznane zakątki Małopolski, podróżując z aparatem po Krakowie i jego okolicach. Przygodę z pisaniem rozpoczęła już jako nastolatka publikując na łamach lokalnej gazety cykle "Pamiętniki z podróży". W ApartArt publikować będzie cykle o tematyce podróżniczej i poradnikowej.


Powrót do bloga