Ferie w Zakopanem z dziećmi.


Ferie w Zakopanem z dziećmi.

Ferie zimowe co roku rozpoczynają się inaczej, jak zazwyczaj zaplanowane zostały dla poszczególnych województw w różnych terminach, tak żeby między innymi uniknąć zbyt dużego obłożenia w kluczowych destynacjach. 

Szczególną popularnością cieszą się ferie zimowe w Zakopanem. To doskonałe miejsce na zimowy wypoczynek zarówno dla wielbicieli sportów zimowych, miłośników góralskiego klimatu, niezwykłych zimowych krajobrazów, czy po prostu zakopiańskiej kuchni.

Ferie w Zakopanem z dziećmi można więc zaplanować różnorodnie, tak, aby jak najlepiej wykorzystać zaplanowany w górach czas. Obowiązkowym punktem powinna być wizyta na Krupówkach, to idealnie miejsce, żeby zacząć ferie w Zakopanem. Oprócz typowo zakopiańskiego klimatu, znaleźć tam można wiele miejsc z regionalnymi specjałami zarówno dla mniejszych, jak i większych miłośników gór. Oferta gastronomiczna Zakopanego jest niezwykle bogata. Oprócz klasycznych zakopiańskich przysmaków jak oscypek, osoby spędzające ferie w Zakopanem znajdą również klasyczne restauracje serwujące dania nie tylko polskie, ale i europejskie. W ofercie nie brakuje również miejsc, gdzie wypić można rozgrzewającą gorącą czekoladę, czy zjeść wyśmienity deser. 

Ferie zimowe w Zakopanem nie mogą się odbyć bez czasu spędzonego aktywnie na świeżym powietrzu. Tu oferta Stolicy Polskich Tatr jest szeroka, oprócz wielu stoków, na których rodziny nie tylko mogą szlifować, ale i stawiać pierwsze narciarskie kroki, znajdziecie wiele mniejszych górek, na których i najmniejsze dzieci poczuć będą mogły zimowy klimat ferii, zjeżdżając na popularnych jabłuszkach, czy klasycznych sankach. Obecnie w Zakopanem i okolicach otwarte są niemal wszystkie stoki, warto więc porównać ofertę i obłożenie stoku, tak, aby wybrać najkorzystniejszą lokalizację. 

Zimowe szaleństwa zakończyć można w jednej z wielu term, które znajdują się na południu Polski. Ich porównanie i nasze rekomendacje zebraliśmy w jednym z naszych wpisów na blogu, który znajdziecie tutaj. Naszym zdaniem wizyta w gorących żródłach z pewnością urozmaici ferie zimowe w Zakopanem z dziećmi. 

Dla zwolenników spacerów lub rodzin z mniejszymi dziećmi, które spędzają ferie w Zakopanem, polecamy spacery po tatrzańskich dolinach. Kalatówki, Dolina Chochołowska, Dolina Strążyska czy Dolina Białego to tylko niektóre spośród miejsc, w które warto się wybrać. Spacer zakończyć można w górskim schronisku, w którym nie tylko się ogrzejecie po śnieżnych eskapadach, ale i będziecie mogli napić się gorącej herbaty, skosztować popularnej tatrzańskiej szarlotki, czy zjeść tradycyjny obiad. 

Zwolennicy górskich kolejek docenią możliwość wyjazdu na Gubałówkę, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na góry, czy Kasprowy Wierch, to jednak propozycja dla rodzin spędzających ferie w Zakopanem ze starszymi dziećmi. Obie destynacje dostarczą wielu wrażeń i na pewno zapadną w pamięć.

Ferie w Zakopanem warto spędzić w miejscu, które podkreśli górski charakter wyjazdu. Południe polski bogate jest w obiekty noclegowe, które posiadają w swojej ofercie pokoje dla rodzin z dziećmi. Przy wyborze miejsca noclegowego na ferie w Zakopanem warto jednak sprawdzić jakość świadczonych w obiekcie usług, jego lokalizacje, czy przestrzeganie zasad higieny sanitarnych. Idealnie gdy obiekt, który wybierzecie na ferie w Zakopanem ma także udogodnienia dla rodzin. Miejscami, które z pewnością spełnią te i inne wymagania spełnią Apartamenty Zakopane ApartArt. Te wyjątkowe Aparthotele pozwolą się cieszyć wyjątkowym rodzinnym czasem w przystępnej cenie. W naszych obiektach honorujemy Polski Bon Turystyczny, z którego nawet w całości sfinansować możecie wasz pobyt. Dodatkowo Apartamenty ApartArt posiadają wszystkie udogodnienia, które przydadzą się podczas pobytu z dziećmi. Bliską odległość do centrum, miejsce na przechowywanie sprzętu, czy miłą, rodzinną, i profesjonalną obsługę, która nie tylko zadba o Wasz pobyt, ale i doradzi jak spędzić czas z najbliższymi, gdy pomysły na wspólne spędzanie czasu podczas ferii w Zakopanem się skończą.

Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy wam możliwości spędzenia ferii w Zakopanem.

W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu:

Telefonicznie:  (+48) 12 638 02 12

Mailowo:  biuro@apartart.pl

Zobacz także inne wpisy dotyczące tego miasta:

Aleksandra Ritter

Studentka stosunków międzynarodowych i administracji, pasjonatka kultury i sztuki. W wolnych chwilach odkrywa nieznane zakątki Małopolski, podróżując z aparatem po Krakowie i jego okolicach. Przygodę z pisaniem rozpoczęła już jako nastolatka publikując na łamach lokalnej gazety cykle "Pamiętniki z podróży". W ApartArt publikować będzie cykle o tematyce podróżniczej i poradnikowej.


Powrót do bloga